ESPOR HABERLERİ

2018’in En’leri Belli Oldu! İlk Espor Stadyumu Açılıyor ve Dahası!

Espor Sahnesi ve HLTV

Tüm dünyada dikkatle takip edilen ve kitlesi her geçen gün giderek büyüyen espor hakkında lig durumları, transfer haberleri ve gelişmeler için aşağıdaki yazıyı incelemenizi tavsiye ederiz.

HLTV.org 2018 Yılının En İyileri

HLTV.org tarafından 2018 yılının en iyi 20 oyuncusu için açıklama yapılmaya devam ediliyor. Sıralamada 16.01.2019’a kadar toplamda 15 oyuncunun adı açıklandı. Ardından ilk beşe geçildi ve sıralamada beşinci oyuncunun Astralis takımının yıldızı Peter ”dupreeh” Rasmussen ‘in seçildiği duyuruldu.

hltv en iyi oyuncular listesi 2018

Peter ”dupreeh” Rasmussen ‘in de seçilmesiyle Astralis takımından şu ana kadar 4 oyuncu sıralamadaki yerini almış oldu. Birinci sırayı kimin alacağı konusunda gözler 20 Ocak ‘ta yapılacak açıklamaya odaklandı.

İsveçli MODDII Yerine blameF

Danimarka ’nın güçlü takımlarından Heroic, tecrübeli oyuncu İsveç ‘li MODDII ’nin yedeğe alındığını belirtti. MODDII yerine genç oyuncu blameF ‘nin deneme sürecine alındığını duyuruldu. Kulübe ait sosyal medya hesaplarından yayınlan duyura göre 29 yaşındaki MODDII, Brezilyalı koç Luis Tadeu ’nun talimatı üzerine yedeğe çekildi.

Heroic Takım Fotoğrafı

Alınan kararın nedenine yönelik açıklamanın ise daha sonra yapılması bekleniyor. Danimarkalı espor haber sitelerinin iddiasına göre, son olarak Epsilon takımında oynayan Benjamin Bremer “blameF”, Heroic tarafından denemeye alındı. Henüz 21 yaşında olan blameF, espor severler tarafından Great Danes takımında sergilediği performansla tanındı.

Naehyun Kore Yolcusu

Naehyun Transferi

Geçmişte ülkemizde Beşiktaş ve Crew ‘de mücadele eden Yoo ”Naehyun” Naeh-yun, Kore ‘nin Kingzone DragonX takımına transfer oldu. LCK (Kore ligi) lisansı ile lige katılım sağlayan DragonX, sezonda istediği sonuçları elde edememişti. Kingzone DragonX, çeyrek final aşamasında Afreeca Freecs ‘e elenmiş ve World ‘e gidememişti.

İlk Espor Stadyumu Açılıyor

Türkiye’nin espor alanında en büyük destekçisi konumunda olan Riot Games, esporun gelişmesi için 2019 yılında da Türkiye ‘deki yatırımlarına devam ediyor. Bin koltuk kapasitesiyle, heyecan dolu müsabakalar ve sosyal etkinliklerle esporseverleri buluşmasına olanak sağlayacak.

League of Legends ESpor Sahnesi

Riot Games Espor Sahnesi” Türkiye ‘de ilk ve Avrupa ‘daki en büyük espor sahnesi olarak hizmete açılacak. İstanbul Watergarden ’da yapılacak açılış 19.01.2019 Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Riot Games Espor Sahnesi, hafta sonlarında 10 maça ev sahipliği yapacak ve her hafta derbi mücadelelerine sahne olacak.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yapabilmek için oturum açmalısınız Oturum aç

Bu Haber Hakkında Ne Düşünüyorsun? Yorum Yaparak Görüşlerini Paylaş!

Popüler

YUKARI