HABERLER

Auto Chess Turnuvası Geliyor! 1,000,000$ Ödül Havuzu!

Dota 2 üzerinde geliştirdikleri oyun modu “Dota Auto Chess” ile oyun dünyasında auto-battle oyun tipini popülerleştiren oyun stüdyosu Drodo, 1,000,000$ Ödül Havuzlu Auto Chess Turnuvası geliyor!

Dota 2’de sadece bir oyun modu olarak ortaya çıkan, sonrasında ise oldukça popülerleşip, mobil versiyonunu edinen “Auto Chess” büyümeye devam ediyor. Önce oyunun mobil versiyonu edinmesi, ardından Dota 2’den bağımsız olarak Valve tarafından geliştirilip çıkışını yapan masaüstü versiyonu Dota Underlords. Ardından League of Legends’ın bile Dota Auto Chess’den etkilenerek, kendi oyunlarına Auto Chess modu eklemeleriydi derken, Auto Chess şimdi de büyük bir ödül havuzuna sahip bir turnuva ile karşımıza çıkıyor.

Masaüstü Versiyonu Beklenirken Auto Chess Turnuvası Duyuruldu!

auto chess mobil versiyon yüklenme ekranı

Drodo da kendilerine ait Auto Chess masaüstü versiyonunu yapacağını belirtmişti. Bunun Epic Store üzerinde olacağını söylemişti fakat, henüz kendilerine ait masaüstü versiyonu ne zaman çıkacak bilinmiyorken, aniden Shanghai, Çin’de gerçekleşecek 1 milyon dolar ödül havuzlu turnuvasını duyurdu.

Bu haber de ilginizi çekebilir: Valve Auto Chess Bileti Satışına Başladı!

Auto Chess Invitational ImbaTV ve Dragonest Networks (Drodo Stüdyosunun mobil oyun yayımcısı) katkıları ile organize edilecek. Turnuva Ekim ayında Shanghai, Çin’de yapılacak. Duyuruya bakılırsa, turnuva oyunun Drodo tarafından geliştirilen masaüstü versiyonunda gerçekleşecek gibi. Fakat bu konuda henüz kesin bir bilgi yok.

Turnuva davet türü bir turnuva olsa da, dünya genelinden oyuncular Ağustos ayında gerçekleşecek elemelere katılabilecek. Elemeleri geçebilen oyuncular ise turnuvada yer almaya hak kazanabilecek. Organizasyonda “bazı yıldız oyuncular için yer ayırılacağı” şeklinde bir açıklama mevcut, fakat bu konuda da başka bir detay paylaşılmamış halde.

Auto Chess’in bu hızda büyümesi “Acaba Battle Royale türünün oyun dünyasına bir virüs gibi yayılıp her oyunda yer edinmesinden sonra, şimdi de MOBA türü oyunlarda Auto Chess modu aynı etkiyi mi yaratacak?” sorusunu akıllara getiriyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yapabilmek için oturum açmalısınız Oturum aç

Bu Haber Hakkında Ne Düşünüyorsun? Yorum Yaparak Görüşlerini Paylaş!

Popüler

YUKARI