Cloud9

Cloud9 Microsoft ile Espor Teknolojileri Üretecek!

Cloud9, Microsoft ile espor teknolojilerileri üretmek üzere uzun süreli bir ortaklığa girdiklerini açıkladı.

cloud9 takım koçu

Kendi alanlarında büyük işlere imza atmış olan markalar, “espor için yeni teknolojiler üretmek üzere” birlikte çalışacağını Cloud9’ın paylaştığı bir gönderi ile açıkladılar.

Cloud9 şu anda espor alanında aktif olan bir çok oyunda bir takıma sahip. Counter-Strike: Global Offensive ve League of Legends bunlara sadece 2 adet büyük örnek. Microsoft bu ortaklık ile elde edilecek teknolojiler ile bu takımları bambaşka bir seviyeye taşımayı hedeflediğini belirtiyor.

Microsoft’un Spor Teknolojileri Direktörü Mike Downey; “Bunun için Microsoft’a ait bir takım ticari ve tüketici hedefli ürün ve servisleri kullanacağız. Cloud9 ile birlikte çalışarak, daha etkili antrenman yapmalarını ve kazanmak için en iyi stratejilere karar vermelerini sağlayacak araçlar üreteceğiz.” şeklinde bir duyuruda bulundu. Duyurusuna “Microsoft’un teknolojik uzmanlığını dünyanın en iyi oyuncu ve koçlarından bazıları ile birleştirerek bazı yenilikçi teknolojiler üretme fırsatına sahibiz” şeklinde bir yorum da dahil etmiş.

Cloud9’ın CEO’su Jack Etienne de bu ortaklık hakkındaki düşüncelerini şu şekilde belirtti; “Organizasyonumuz bu sene ve önümüzdeki sene için daha yüksek hedeflere göz dikmiş durumda, Microsoft’un teknolojik gücünü kullanarak bu hedeflere ulaşmak için gerçekten heycanlıyız. Cloud9 olarak oyuncularımıza başarıya ulaşmaları için ihtiyaç duydukları araçları sunmak için elimizden geleni yapıyoruz. Microsoft bu konuda bize yol gösterici olacak ve bu rekabette bize avantaj sağlayacak.”

Cloud9 Microsoft ortaklığı ile nasıl verimli antrenman yapılacağı, strateji hazırlığı yapılacağı ve en iyi sonuçlar için mücadele verileceği konularında daha derine inmek amaçlanıyor. Bu konularda hala elde edilebilecek bolca gelişme var ve buna katkıda bulunabilecek bir firma dendiğinde, Microsoft akla gelen isimlerden biri.

Bu haberimize de göz atmak isteyebilirsiniz: Espor Takımı Nasıl Kurulur?

Cloud9 Espor Organizasyonu Hakkında

2013 yılında kurulan Cloud9, zamanla büyüyerek dünya çapında tanınmış espor organizasyonlarından biri haline geldi. Sektör genelinde şampiyonluklara sahip olan organizasyon, tüm kategorilerde en iyi takımlardan biri olma gururuna sahip. Şu anda Cloud9’ın profesyonel takımlara sahip olduğu oyunlar şu şekilde: League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive, Overwatch, Rocket League, Fortnite, Apex Legends, Rainbow Six Siege, Hearthstone, Super Smash Bros Melee, World of Warcraft, Rules of Survival, ve PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS.

Cloud9 hakkında daha fazla bilgi için buradan sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Microsoft tarafından sunulmuş olan, İngilizce detay sayfasına buradan erişebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yapabilmek için oturum açmalısınız Oturum aç

Bu Haber Hakkında Ne Düşünüyorsun? Yorum Yaparak Görüşlerini Paylaş!

Popüler

YUKARI