CS:GO

CS:GO’da Esporcu Olmak İçin Yapılması Gereken Adımlar!

cs go espor kayıt

Valve Corporation tarafından geliştirilen ve yayınlandığı 2012 yılından beri Counter Strike: Global Offensive, oyun dünyasını kasıp kavuruyor. Dünyada bir çok tutkunu olan oyun, espor’da da en çok takip edilen oyunlar arasında yer alıyor. Bilindiği üzere espor, internet aracılığı ile bir araya gelen kişilerin beraber oyun oynayabildiği ve uluslararası alanda da kabul gören bir spor organizasyonudur. Alışılmış sporlardan farklı olarak spor, dijital ortamda yapılmaktadır. Tüm spor kategorilerinde olduğu gibi espor oyuncuları da lisans sahibidir. Bu spor dalında bir çok başarıya imza atan espor oyuncularını izleyenler ve bu heyecanı tatmak isteyen kişiler de CS GO Esporcu olmak için sorgulamalar yapıyor. Çünkü, çeşitli turnuvalarda gösterdikleri performans sayesinde büyük paralar, ödüller ve ün sahibi olan oyuncular, ister istemez yaşıtları tarafından imrenerek takip ediliyor. Bu yazımızda, geleceğin sporunu CS:GO ile oynamak için Nasıl CS GO’da Esporcu olunur sorusunun yanıtını arayacağız.

Bu haber ilginizi çekebilir: Espor Hakkında Merak Edilen Her Şey!

CSGO’daki Rütbeler

Bu oyunda, bir oyuncunun resmi olarak seviyesinin belirlenmesi, Valve ’nin geliştirdiği rütbe sistemi sayesinde yapılıyor. Usta, efsanevi, kartal ya da birinci sınıf yüce usta gibi yüksek rütbelere ulaşmak başarılı bir oyuncu olduğunuz anlamına gelmektedir. Bu sınıfların yanında Global rütbesine ulaşıldığı zaman ise, dünyada seçkin oyuncuların arasına girmişsiniz demektir. Ancak, profesyonel bir esporcu olmak için bu rütbelere ulaşmak maalesef yeterli değil. Çünkü espor takımları oyuncuların sadece rütbeleri ile ilgilenmiyor. Rütbelerin yanında diğer platformlardaki performansları ve oyun bilgisi de değerlendirme sürecine tabi tutuluyor.

Yüksek Performansı Sürekli Kılmak

Deathmatch olarak tabir edilen ölüm maçlarını sürekli olarak oynamak önemli bir antrenman metodudur. Oyundaki serilik ve hedef alma yeteneklerinizi sıcak tutacaktır. Profesyonel oyuncular dahi günlük en az 3 saatlerini ölüm maçlarına ayırarak antrenman yapmaktadır. Bunun dışında, maçlara ait videoları izlemek önemli bir yer tutuyor. Profesyonel oyuncuların oyun tarzlarını tanımak, nerede durdukları, atak ve savunma taktiklerine dair bir çok analiz, kayıtların izlenmesi ile elde edilebilir. Bilindiği üzere bu oyunda, hedefi doğru yerde tutmak, bombayı uygun yere atmak ve sis bombalarına karşı kör olmamak gibi bir çok püf nokta var. Bu videoları izleyerek öğrendiğiniz noktaları bol bol maç yaparak uygulamalı olarak deneyebilirsiniz.

Turnuvalarda Pratik Yapmak

Profesyonel bir oyuncu olmaya karar verdiğiniz eğer, artık Valve rekabet moduna veda etmeniz gerekmektedir. Bir sonraki aşama olan, FACEIT ya da ESEA platformlarına geçerek yeteneklerinizi sergileyebilirsiniz. Birçok profesyonel oyuncu bu platformları tercih etmektedir. Böylelikle, diğer profesyonel oyunculara karşı üst seviyede mücadele vererek oyun stilinizi ve yeteneklerinizi bir üst düzeye taşıyabilirsiniz.

İdman Programına Harfiyen Uymak

Bolca Deathmatch yaptık, bir çok maça ait video izledik ve profesyonel oyuncuların olduğu turnuvalarda boy göstererek pratik yaptık. Bu aşamaların yanında önem arz eden bir diğer husus ise, kendinize uygun bir idman programı oluşturmak. Örnek olarak; maç kayıtlarını izledikten sonra ölüm maçları modu ile alıştırma yapıp, ardından profesyonel maçlara giriş sağlayabilirsiniz. Tüm bu oyunla ile ilgili konuların yanında beslenme ve uyku düzenine de dikkat etmek gerekmektedir. Sonuçta saatlerce pratik yapılması vücudu yorgun ve bitkin düşürebilir. Uykusuz olmak, konsantrasyon eksikliğine neden olacağı için odaklanmayı engelleyecektir. Bu durumda, oyun içerisinde istediklerinizi yerine getirmenizi önler. Yeterince pratik ve alıştırma yapıp kendinizi hazır hissetmenizin ardından takımlar için aktif hale gelen başvuruları takip edebilirsiniz. Ayrıca, Türkiye Pro Ligi kapsamında göstereceğiniz başarılı performans ile üst sıraları elde ederek takımların dikkatini çekmeyi başarabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yapabilmek için oturum açmalısınız Oturum aç

Bu Haber Hakkında Ne Düşünüyorsun? Yorum Yaparak Görüşlerini Paylaş!

Popüler

YUKARI