ESPOR HABERLERİ

Espor Dünyasına Müthiş Yatırımlar Yapan 10 Ünlü Sizlerle!

Ünlülerin Espor Dünyası

eSpor akımı kitlelere yayıldıkça, profesyonel atletler, aktörler ve firma sahipleri de bu alana ilgi duymaya başlıyor. Gelin birlikte eSpor alanına ilgi duyan on ünlü, bu alanda ne gibi yatırımlarda bulunmuş ve hangi organizasyonlara dahil olmuş bakalım.

Shaquille O’Neal, Jimmy Rollins ve Alex Rodriguez – NRG eSports

NRG eSports Yatırımcıları

Eski NBA yıldızı Shaquille O’Neal, MLB Kısa topçucu Jimmy Rollins, ve eski MLB kısa topçusu ve üçüncü meydancı Alex Rodriguez. Hepsi Mart 2016 tarihinde NRG eSports isimli organizasyona dahil oldu. NRG eSpor http://www.nrg.gg/ alanında aktif 6 oyunda takımlara sahip bir organizasyon. Bu oyunlar arasında CS:GO, Overwatch, Smash, ve dahası bulunmakta. NRG’nin Smite takımı Smite 2017 Dünya Şampiyonasını kazananı olma başarısını elinde tutuyor.

Steve Aoki – Rogue

Rogue eSpor Yatırımcısı

Müzisyen, müzik yapımcısı ve müzik yöneticisi olan Steve Aoki eSporlara dahil olan bir başka ünlü. Ekim 2016’da yeni ve genç bir eSpor organizasyonu olan Rogue’a http://www.rogue.gg/ yatırım yaptı. Rogue eSpor organizasyonu Overwatch, CS:GO, ve Call of Duty gibi oyunlarda takımlara sahip. Rogue’un Overwatch takımı Overwatch’ın ilk büyük LAN turnuvası olan ESL Atlantic Shodown’ı kazanmış olma başarısını elinde tutuyor.

Mark Cuban ve Ashton Kutcher – Unikrn

Unikrn Yatırımcıları

2015’in Haziran ayında Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban Unikrn adlı bir eSpor bahis sitesine 7 milyon dolar yatırım yapmaya karar verdi. Şirkette bu girişimi takip eden, uzun süredir aktörlük yapan Ashton Kutcher da bu platforma Eylül 2015’de bir miktar para yatırımı ile dahil oldu.

Rodger Saffold – Rise Nation

Rodger Saffold  Los Angeles Rams takımında NFL Ofansif koruyucusu. 2010 NFL Draft’ında genel sıralamada 33. Sıradaydı. 2014 yılında Saffold eSpor organizasyonu Rise Nation’ın http://www.therisenation.net/our-team/ kurucularından biri olmaya karar verdi. Organizasyon kurulduğundan beri Call of Duty ve Overwatch gibi oyunlarda başarılı takımlar kurdular. Rise Nation CoD takımı MLG Vegas’da gerçekleşen Call of Duty World League Championship turnuvasını kazandı.

Rick Fox – Echo Fox

Rick Fox eski bir NBA yıldızı, kariyerindeki bilinen takımlardan biri Los Angeles Lakers Dynasty takımı. Aralık 2015’de Rick Fox eSpor dünyasına giriş yapmaya karar verdi ve League of Legends’da bir LCS Spotu satın aldı. 2016 yılında Echo Fox organizasyonunu başlattı ve bu organizasyon şu anda bir çok oyunda başarılı bir hale geldi.

Jeremy Lin – Vici Gaming

ViCi Gaming Ortağı

Jeremy Lin, Brooklyn Nets takımında oynayan 28 yaşında bir NBA yıldızı. Lin, eSpor sahnesine her zaman ilgi duyduğunu belirtmekteydi, özellikle Dota 2 için. Bir çok Dota 2 Turnuvasına seyirci olarak katılan Jeremy Lin, Eylül 2016’da ViCi Gaming ile ortaklık anlaşması imzalayarak takımın fahri kaptanı oldu.

Magic Johnson – Team Liquid

Team Liquid Kontrol Sahibi

Magic Johnson eskiden NBA Los Angeles Lakers takımının oyun kurucusuydu. Kendisi ayrıca yatırım grubu aXiomatic’in kurucularından biri. Bu yatırım grubu sonrasında dünyanın en meşhur eSpor organizasyonlarından biri olan Team Liquid’in https://www.teamliquidpro.com/ kontrol sahipliğini aldı.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yapabilmek için oturum açmalısınız Oturum aç

Bu Haber Hakkında Ne Düşünüyorsun? Yorum Yaparak Görüşlerini Paylaş!

Popüler

YUKARI