CALL OF DUTY

Espor Sektöründe En Çok Kazananlar Oyuncular

esporcular ne kadar kazanıyor

Espor, zaman ilerledikçe daha profesyonel bir hal alarak, geleceğin en iyi meslekleri haline doğru gidiyor. Başta Counter Strike, Dota, LoL (League of Lefends) gibi oyunlar profesyonel oyunculardan kurulu liglere sahipler. Esporun gittikçe popülerleşmesi, profesyonel bir hal alması, doğal olarak oyuncularının ne kadar kazandığını akıllara getiriyor. Sizlere sunduğumuz bu listede, dünya ve Türkiye’deki espor oyuncularının ne kadar kazandığını öğrenebileceksiniz.

Benzer haberimize de bakmak isteyebilirsiniz: Espor Dünyasına Müthiş Yatırımlar Yapan 10 Ünlü Sizlerle!

Dünyada En Çok Kazanan Espor Oyuncuları

 1. Filip Kupski – Neo: Counter Strike global oyuncusu turnuvalardan şimdiye kadar 650 bin dolara yakın para kazandı.
 2. Wiktor Wojtas – Taz: Yine bir Counter Strike Offensive oyuncusu ve turnuvalardan elde ettiği miktar son derece yüksek. Yaklaşık 640 bin dolar kazandığı belirtiliyor.
 3. Gabriel Tolledo – FalleN: Gabriel Toledo, Counter Strike global offensive oyuncularından ve kazandığı miktar yaklaşık, 600 bin dolar kadar.
 4. Matthew Piper – FormaL: Call Of Duty Infinitite Warfer oyuncusu olan Matthew yine en çok kazananlar listesinde yer alıyor. Oyuncunun şimdiye dek kazandığı para, 530 bin dolar civarında.
 5. Seth Abner – Scump: Call Of Duty Infinite oyuncusu olan Abner, bu güne kadar espor turnuvalarından 535 bin dolar elde etti.
 6. Bae Jun Sik – Bang: League Of Legends oyuncusu Bang, espor en çok kazananlar arasında zirvelerde yer alıyor. Söz konusu oyuncunun şimdiye kadar turnuvalardan elde ettiği yaklaşık 750 bin dolar.
 7. Lee Sang Hyeok – Faker: Hyeok, espor takipçilerinin gözde oyuncularından biri. League Of Legends oyuncusu, 1.2 milyon dolarlık geliriyle zirvede yer alıyor.

En Çok Kazanan Türk Espor Oyuncuları

 1. İsmailcan – XANTARES: Espordan en çok para kazanan Türk oyuncusu İsmailcan bir Counter Strike Offensive oyuncusu. Turnuvalardan şimdiye kadar 200 bin dolar kazanmış.
 2. Engin Küpeli – MAJ3R: 70 turnuvadan bugüne kadar 158 bin dolar kazanan Engin, bu ödülleri Counter Strike ve Counter Strike GO’dan toplamış durumda. En çok kazananlar sıralamasında ise dünyada 650. sırada bulunurken, Türkiye’de ise 2. sırada yer alıyor.
 3. Kaan Çekli – Fujitora: Kaan, profeyonel bir Hearthstone oyuncusu ve 4 turnuvadan toplamda 152 bin dolar kazanarak Türkiye’de en çok kazanan 3. esporcu ünvanını almayı başarmış durumda. Dünya sıramalasında ise 669. olarak
 4. Koray Bıçak – Naru: En çok kazanan Türk oyunculardan olan Koray, yaklaşık 45 bin dolar kazanmış durumda. League Of Legends profesyonel oyuncusu ilerleyen zamanlarda daha çok kazanabilir. Türkiye’de 11. sırada yer almasına rağmen dünyada ise 2051. sırada.

Görüldüğü üzere espor oyuncuları, çok yüksek miktarlarda para kazanıyorlar. İlginin ilerleyen yıllarda artmasıyla birlikte, elde edilen gelirlerde çok büyük farklar olabilir. Espor sektöründe çok fazla kazanan oyuncular listemizi sürekli güncellemeye devam edeceğiz.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yapabilmek için oturum açmalısınız Oturum aç

Bu Haber Hakkında Ne Düşünüyorsun? Yorum Yaparak Görüşlerini Paylaş!

Popüler

YUKARI