FORTNITE

Hileden Banlanan Fortnite Oyuncuları Geri Dönüp World Cup Turnuvasına Katılmaya Hak Kazandı!

Fortnite World Cup

Fortnite World Cup Turnuvası topluluk tarafından büyük eleştirilerin hedefi oldu.

Herkes bunun gerçekleşebileceğini biliyordu fakat, gelen tepki gayet açık ve net. Profesyonel Fortnite oyuncuları olan Damion “XXiF” C. ve Ronald “Ronaldo” Mach, Duo modunda gerçekleşecek olan 30 milyon dolar ödül havuzlu World Cup turnuvasına katılmaya hak kazandı.

Bu onlar için iyi bir haber olsa da, topluluk bu duruma tepkili. Çünkü kendilerinin profesyonel sahnede çok da hoş olmayan bir geçmişi var.

XXiF ve Ronaldo isimli oyuncular Fornite World Cup Turnuvası elemelerinin üçüncü haftasında hile yapmaktan ötürü banlanmışlardı. Banlanmalarının sebebi turnuva kurallarına aykırı olarak, herkesin tek başına olduğu solo turnuva maçında birlikte çalıştıklarının tespit edilmesiydi. Bu davranışları onlara 14 günlük bir bana sebep oldu fakat, bu durum bir çok eleştiri ve tepkiyi de beraberinde getirdi. Çünkü 14 günlük banın sonunda, ikisi de turnuva finali için hala kalan bir kaç elemeye katılıp, finale kalmaya hak kazanabilecekti.

İki oyuncu Fortnite World Cup Turnuvası 6. haftasında geri döndü fakat 8. haftaya kadar turnuvaya katılmak için hak kazanamadı.

Epic Games çoğunlukla verdiği kararlardan caymıyor, bu yüzden gelen tepkilere rağmen bu oyuncuların turnuvaya katılmasına izin verecek gibi görünüyor.

Topluluğun önde gelen üyeleri de duruma tepkili

Topluluğun bazı önde gelen üyeleri de bu konuda aktif olarak yorumlarda bulunuyor ve bu iki oyuncunun turnuvaya katılmaya hak kazanabilmesini eleştiriyor. DrLupo bu konuda Twitter üzerinden fikirlerini paylaşan kişilerden biri.

DrLupo‘nun paylaştığı tweet “Bir hilecinin 30 milyon dolarlık bir turnuvaya katılabilmesi Fortnite rekabetçi topluluğuna karşı atılan bir tekme gibi. Oyunu sevseniz de, nefret de etseniz bu durum herkes tarafınca kabul edilmeli. İkinci kere hileye başvuracaklarına karşı büyük bir şüphe ile bakıyorum. Biri çıkıp maç tekrarlarının incelenmesi vs. gibi bir şey sormadan önce söyleyeyim. Bunlar zaten incelenecek, sadece demek istediğim şey – kimse bu tarz bir hareketi iki kere yapacak kadar aptal değildir.” şeklinde.

Bu haber ilginizi çekebilir: Fortnite Battle Royale Hakkında Herşey

Bu konuda hayal kırıklığını belirten tek kişi DrLupo değil. Tfue ve NICKMERCS gibi diğer üst seviye oyuncular ve bazı yayıncılar da bu konu hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yapabilmek için oturum açmalısınız Oturum aç

Bu Haber Hakkında Ne Düşünüyorsun? Yorum Yaparak Görüşlerini Paylaş!

Popüler

YUKARI