ESPOR HABERLERİ

Immortals ve Dignitas LCS Arenasına Geri Döndü!

Immortal ve Dignitas LCS arenasına geri döndü!

Haftalarca süren spekülasyonların sonucu belli oldu. Immortals Gaming, OpTic Gaming ve Houston Outlaws’ın sahibi olan Infinite Esports & Entertainment şirketi ile anlaştı.

Peki bu ne anlama geliyor? Tabi ki Immortals Gaming’in LCS’e geri dönmeye çalıştığı anlamına geliyor.

Aşağıda Immortals Gaming’in LCS’e veda videosunu izleyebilirsiniz.

Immortals Gaming ise bu anlaşma sonucunda yaklaşık 15 milyon dolarlık maliyetin sorumluluğunu üstlenmek durumunda kalacaklar. Hâlâ bir takım evrak ve dosyaların üzerinde çalışan tarafların yakında daha fazla bilgi paylaşacağını düşünüyoruz.

Immortal LCS

Dignitas da geri dönüyor!

Bunun yanı sıra 2017’de LCS’ten ayrılmak zorunda kalan Dignitas, Clutch Gaming ile anlaştıktan sonra tekrar LCS sahnesine geri dönüyor. Dignitas’ın sahibi olan  Harris Blitzer Sports & Entertainment Clutch Gaming’in LCS’e geri döndüğünü gördükten sonra satın almaya karar verdiklerini ifade etti.

Dignitas ise bu haberi Michael “Prindi” Prindiville’in şu sözleri ile duyurdu: “Dignitas’ın League of Legends’a geri dönüşü espor tarihimizdeki en iyi hikayemiz ve hayranlarımız ile birlikte attığımız en iyi adım oldu. Dignitas’ı dünyadaki en büyük ve en eğlenceli espor ligine döndürmenin yanı sıra bu anlaşma küresel bağlamda oyun ve eğlence şirketi kurmamızın ilk adımı oldu”. Diyerek bu anlaşmadan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Immortal ve Dignitas LCS Arenasına Adım Adım!

Ayrıca bu birleşmenin eski ve yeni hayranları bir araya getireceğini söylerken, hayranların bu birlikteliğini görmekten büyük keyif alacağını ifade eden Michael “Prindi” Prindiville; “Her zaman aynı insanların kazandığını görmekten sıkıldım” diyerek, ligde bulunan ve LCS’in en önemli takımlarına da açıkça meydan okumuş oldu. Aşağıdaki videoda Michael “Prindi” Prindiville’in konuşmasının tamamını bulabilirsiniz.

Dignitas’ın daha önce hem Kuzey Amerika hem Avrupa için kurduğu takımlar ile yaptığı başvurular 2018 yılında League of Legends tarafından kabul edilmediği için bu iki sahnenin dışında kalmışlardı.

Şu anki kadro 2019 yaz sezonun tamamlanması ile birlikte Clutch Gaming çatısı altında oynamaya devam edecek.

Böylece bir çok önemli spor kulübünün sahibi olan Harris Blitzer Sports & Entertainment Housten Rockets’ın espora giriş yaptığı takımı Clutch Gaming’i satın alarak kendilerini biraz daha büyütmüş oldu.

Bu haber de ilginizi çekebilir: League of Legends’ın Yeni Şampiyonu Belli Oldu; Qiyana

Immortal ve Dignitas takımlarının LCS Arenasına dönmesi hakkında sizin düşünceleriniz nelerdir?

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yapabilmek için oturum açmalısınız Oturum aç

Bu Haber Hakkında Ne Düşünüyorsun? Yorum Yaparak Görüşlerini Paylaş!

Popüler

YUKARI