HABERLER

League of Legends Auto Chess Modu Geliyor!

League of Legends Auto Chess modu, Riot Games’in 10 Haziranda yaptığı açıklama ile Taktik Savaşları adı altında duyuruldu. Dota 2 Auto Chess modundan esinlenilmiş olan Taktik Savaşları, açık betası ile testlerine başlayacak.

Taktik savaşları, League of Legends şampiyonları, eşyaları ve yeteneklerini içeren bir Auto Chess versiyonu olacak. Riot Games duyurusunda orjinal oyun modundan da bahsederek, şöyle bir açıklamada bulundu;

“Strateji oyunlarını her zaman sevmişizdir ve son zamanlarda otomatik savaş türü çok ilgimizi çekti. Ofisteki Riotçular, son günlerde özellikle de Dota Auto Chess oynamaya çok uzun zaman ayırıyordu. Bu çok sevdiğimiz bir oyun ve LoL’de yeni bir mod oluştururken bize ilham kaynağı oldu. “

Riot Games

Taktik Savaşları modunda da, tıpkı Auto Chess’de olduğu gibi oyuncular altın kazanarak yeni karakterler satın alacak ve bunları savaş alanına stratejik olarak yerleştirecek.

Savaş başladıktan sonra sahada olanlara oyuncu tarafından bir müdahale yapılamıyor ve satranç taşlarını sembolize eden karakterler birbiri ile savaşmaya başlıyor. Savaş bittiğinde, oyuncu sahada kaç tane karakterin canlı kaldığına bağlı olarak hasar alıyor. Gerçekleşen her bir turun sonunda oyuncular gelecek turlarda yeni karakterler satın alabilmek için altın elde ediyor. Bu şekilde devam eden raundlar sonunda, en son ayakta kalan oyuncu maçı kazanıyor.

league of legends taktik savaşları arenası

LoL Auto Chess modu “Taktik Savaşları” Açık Beta Sürecinden Geçecek

Taktik Savaşları şu anlık açık betaya gelecek. Riot açık beta süresince hata gidermeleri ve şampiyonların oyun modunda dengeli olabilmeleri için çalışmalar yürütecek.

Riot oyun modunu kapsamlı bir hale getirmeye niyetli olduğunu, havalı meta oyun özellikleriyle modu destekleyeceğini belirtirken, Taktik Savaşları’nın dereceli modunun da 9.14 yaması ile geleceğini şimdiden duyurdu.

Bu haber de ilginizi çekebilir: League of Legends’ın Yeni Şampiyonu Belli Oldu; Qiyana

League of Legends Auto Chess Modunun Kuryeleri “Minik Efsaneler” Olacak

taktik savaşları minik efsaneler

Ayrıca Riot Games, League of Legends’da kurye sistemi olmadığı için, Dota Auto Chess’in kullandığı kurye sistemini boş geçmeyip, “Minik Efsaneler” adı altında bu moda özel kuryeler eklemiş.

taktik savaşları minik efsaneler yükseltmeleri

Ayrıca eklenen “Minik Efsaneler” kendilerine ait özel türlere de sahip olacak. Nadir ME yumurtaları 490 RP karşılığında satın alınabilecek. Nadir yumurtalar aynı ME’lerin özel türlerini içeriyor. Eğer ME Yumrutasından sahip olduğunuz özel tür bir ME çıkarsa, sahip olduğunuz Minik Efsane kostümü seviye atlayacak ve bu sayede modelleri ve efektleri değişecek. Ayrıca Özel ME’ler en son seviye olan üçüncü seviyeye ulaştığında gelecek açacağınız Nadir Yumrutalardan aynı ME çıkmayacak.

Mod hakkında Riot Games tarafından yapılan duyuruya buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yapabilmek için oturum açmalısınız Oturum aç

Bu Haber Hakkında Ne Düşünüyorsun? Yorum Yaparak Görüşlerini Paylaş!

Popüler

YUKARI