HABERLER

League Of Legends Mobil Sürümü Geliyor!

League of Legends Mobile Oyunu

League of Legends’in dünya genelinde 100 milyon, Türkiye’de ise yaklaşık 4 milyon civarı oyuncusu bulunmaktadır. League of Legends, şimdi de mobil versiyonu ile oyunseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. PUBG Mobile ile önemli başarılar kazanan Tencent, League of Legends‘in yapımcısı olan Riot Games ile anlaştı. Böylelikle popüler oyunun mobil versiyonunun hazırlanması için de çalışmalara başlandı.

Tencent geçtiğimiz senelerde Riot Games’e League of Legends oyununun mobil versiyonu için teklif sunmuştu. Netice olarak olumsuz yanıt alan Tencent, ardından Honour of Kings oyununu piyasaya sürdü. Uzun yıllar boyunca, ikili arasındaki anlaşmazlık devam etti.

Bu haber ilginizi çekebilir: Hangi League of Legends Rolünde Oynamayı Hak Ediyorsun?

League of Legends Mobil Sürümünün Doğuşu

Oyunun geliştiricisi Riot Games, hiçbir şekilde mobil alanda varlık göstermekten yana değildi. Sadece masaüstü olan platformları yeterli buluyordu. Tencent, ilk dönemlerde çok fazla baskı yapmak istemediği için farklı bir yol izledi; Honor of Kings adındaki çok benzer mekaniklere sahip bir mobil oyununu Çin’de hizmete soktu. Oyun, kısa sürede en fazla gelir getiren oyunlardan birisi oldu. Global pazarda ise oyun; Arena of Valor ismiyle boy göstermişti.

Pek çok oyunun mobil sürümlerde elde ettiği önemli başarılar, zamanla Tencent’in üzerindeki baskıları arttırdı. İyi oranlarda gelir elde edilmesine karşın, yıl bazında ortalama yüzde 21’lik düşüş yaşandı. Bundan hareketle, oyunun mobil alanda da gelir modeli oluşturabilmesine sıcak bakıldı. League of Legends oyununun masa üstünde kalmasının uygun olacağını düşünen Riot Games, sonunda fikrini değiştirdi. Tencent’in de baskılarına dayanamayıp, mobil sürüm için kollarını sıvadı.

League of Legends mobile sürümü geliyor desek artık yanlış olmaz. Bazı kaynaklara göre; Riot Games’in mobil proje için geçtiğimiz yıl sonlarında çalışmalara başladığı ifade edilmektedir. Oyunun yakın zamanda görücüye çıkacağı tahmin edilmektedir.

Böylelikle, oyun sadece masaüstü sürüme bağımlı olmaktan kurtulacak. Oyunseverler, istediği zaman oyuna mobilden de devam edebilecek. Bu geçiş, gelirlere de olumlu yansıyacağı açık. Oyunun mobil yeni versiyonunun detayları hakkında çok fazla bir bilgi bulunmamaktadır. Oldukça geniş bir kitlenin takip ettiği League of Legends oyunu, mobil versiyonu ile başarısını iyice arttıracaktır.

Detaylar için bizi takip etmeye devam ediniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yapabilmek için oturum açmalısınız Oturum aç

Bu Haber Hakkında Ne Düşünüyorsun? Yorum Yaparak Görüşlerini Paylaş!

Popüler

YUKARI