HABERLER

League of Legends’da Skinler Kazara Ücretsiz Oldu!

LOL-Ucretsiz-Skin

Dünya genelinde en çok oynanan MOBA (çevrim içi çok oyunculu savaş arenası) oyunlarından biri olarak kabul gören League of Legends‘in mağazasında büyük bir hata açığa çıktı. Bu hatanın tümüyle düzeltilmemesi sebebiyle kimi oyuncuların sinirleri gerildi.

Dünyaca ünlü League of Legends oyununun sanal mağazasında patlak veren bir hata, oyuncuların skinler’e ücretsiz bir şekilde sahip olmasına olanak verdi. Riot Games, aradan bir süre geçtikten sonra meydana gelen bu hatayı düzeltti. Ancak skinlere sahip olan kullanıcıların ücretsiz olarak aldıkları bu skinleri kullanmalarına izin de verdi.

Oyunu oynayan oyuncuların bazıları, geçtiğimiz gün içerisinde prestij puanları ve kanlı ay kapsüllerinin fiyatlarında bir düşüş meydana geldiğini fark etti. Kanlı ay kapsülleri ve prestij puanlarına, aynı zamanda mavi esanslar kullanılarak da sahip olunabiliyor.

Mavi esanslara ücretsiz olarak sahip olunabiliyor. Mavi esanslar genellikle şampiyonları açmak amacıyla kullanılıyor. Riot puanları ise yalnızca gerçek parayla satın alınabiliyor.

Skinlere Ücret Ödemeden Sahip Oldular!

Skin kapsülleri normal şartlarda sadece gerçek parayla satın alınabiliyor. Yaklaşık olarak 5 dolar gibi bir fiyatla satın alınabilen bu kapsüllere bir çok oyuncu gerçekleşen hatadan sonra hiç bir ücret ödemeden sahip olabildi.

Şu anda oyunda bulunan en ucuz şampiyona sahip olmak için tam 200 mavi öz kullanılması gerekiyor. Eğer bu bağlamda düşünürsek bir mavi öz ancak okyanusta bir su damlası olarak düşünülebilir.

Sosyal paylaşım platformu olan Twitter üzerinde League of Legends oynayan bir kişi tarafından paylaşılmış olan bir videoda bu hatadan faydalanıldığı gözlemlenebiliyor. Ayrıca bu kullanıcı yapılan bu hatanın tahmin edilenden çok daha büyük bir hata olduğunu söylüyor.

Kandırılmış Kişiler Olarak Görüyorlar!

League of Legends oyununun ürün yöneticisi olan Andriaan Noordzij’in söylemlerine göre, Riot Games, verilen kapsülleri geri almayacak gibi görünüyor. Oyuna para yatıran bir çok kişi ise Riot Games tarafından alınan bu karardan sonra kendilerini kandırılmış kişiler olarak gördüklerini söyledi.

Oyuna yaklaşık olarak 7 bin dolar civarı para yatırdığını iddia eden League of Legends oyuncularından biri açığa çıkan bu hatadan faydalanma şansını kaçırdıkları için kendilerini cezalandırılmış insanlar olarak gördüklerini dile getirdi.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yapabilmek için oturum açmalısınız Oturum aç

Bu Haber Hakkında Ne Düşünüyorsun? Yorum Yaparak Görüşlerini Paylaş!

Popüler

YUKARI