HABERLER

LoLSkin Kullananlar için Riot’dan Permaban Uyarısı!

LoLSkin kullananlar için Riot permaban çanlarını çalmaya başladı! 4 Temmuz tarihinde League of Legends bir duyuru yayınladı. Xecthar tarafından yayınlanan duyuruda LoLSkin kullananların duyurunun yayınlanma tarihinden itibaren cezalandırılmaya başlanacağı belirtildi.

Daha önce birçok yerden LoLSkin kullanımının yasak olduğuna dair açıklamalarda bulunan Riot, artık bu konuda daha katı olacağını netleştirdi. “LoLSkin bilgisayarında yüklüyse hemen sil, programa ait bütün uzantı ve verileri temizle ve bir daha da kullanma!” mesajı ile paylaşılan duyuruda LoLSkin’in nasıl silineceğine dair kısa bir kılavuz da yer alıyor.

LoLSkin nasıl tamamiyle silinir?

LoLSkin bilgisayarınızda yüklü haldeyse, kullanmasanız bile silmenizde fayda var, çünkü bazı sistemlerde LoLSkin silinse dahi programın oyun dosyaları üzerinde yaptığı değişiklikler silinmiyor ve şampiyonlarınız hala bu program aracılığı ile yüklenmiş kostümleri kullanıyormuş gibi görünüyor. Bu değişiklikler tespit edildiği taktirde, hesabınızın permaban yeme ihtimali bulunuyor.

Eğer bu durumu yaşıyorsanız, veya olma ihtimalinden şüpheleniyor ve risk almak istemiyorsanız Hextech Onarım Aracını indirerek, “Yeniden Güncellemeye Zorla (Force Repatch)” kutusunu işaretleyin ve Başla(Start) tuşuna tıklayın.

LoLSkin silmek için Hextech Onarım Aygıtı

Bir diğer alternatif ise, oyunun yüklü olduğu Riot Games klasörünü (C:\Riot Games) tamamiyle silip oyunu yeniden yüklemek.

Videolu anlatım için ise buradan yardım alabilirsiniz.

Bu haber de ilginizi çekebilir: League Of Legends Mobil Sürümü Geliyor!

LoLSkin Kullanımından Permaban Yiyenlerin Hesabı Açılmayacak

Riot Games LoLSkin permaban ile cezalandırılacak dese de, banların ne zaman başlayacağına dair kesin bir tarih verilmedi. Öncelikle bu haberin yayılmasını ve “Kullanma, permaban yersin” sözünün yayılmasını istediğini belirten Riot Xecthar, bu programın uzun süredir üzerinde eyleme geçilmeyen bir şey olmasından ötürü önce oyuncuları uyarmak ve zaman tanımak istediklerini belirtti. Çok yakında programı kullanmaya devam edenlere uyarı niteliğinde uzaklaştırma cezası verilecek. Ardından ise diğer hile programlarında olduğu gibi LoLSkin kullananlar da Permaban’a kadar varan cezalar ile karşılaşacak.

Banlanan hesapların kesinlikle tekrar açılmayacağını da “Devam ettim ve perma yedim, hesabı açabilir miyim?” sorusuna yazılan kısa ve net “Hayır.” cevabı ile belirten Xecthar, biraz mizahi bir şekilde tekrar tekrar yapılan duyuruda oyuncuların programı kullanmayı bırakıp, hemen bilgisayarından silmesi gerektiğini belirtti.

Yazının tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yapabilmek için oturum açmalısınız Oturum aç

Bu Haber Hakkında Ne Düşünüyorsun? Yorum Yaparak Görüşlerini Paylaş!

Popüler

YUKARI