DOTA 2

Secret ESL One Birmingham Dota 2 Turnuvasının Kazananı Oldu!

Secret ESL One Birmingham Dota 2 Turnuvasında etkileyici bir şekilde alt braket maçlarını tek tek kazanarak finale ulaşmayı başardı. Finalde Evil Geniuses ile karşılaşan takım, final karşılaşmasını 3-2 kazandı ve 300,000$ para ödüllü turnuvadan birincilik ile ayrıldı.

Team Secret ve Evil Geniuses arasında geçen zorlu bir mücadelenin ardından, Team Secret kazananı belirleyecek olan 5. oyunu 29-19 skor avantajı ile kazanarak turnuvanın galibi oldu. Bu zafer Team Secret’ın ESL One Dota 2 turnuvalarında elde ettiği 4. birincilik, bu onları ESL One Dota 2 turnuvalarının en başarılı takımı haline getirdi. Dört zaferin hepsinde takımın kaptanlığını üstlenen Clement “Puppey” Ivanov Turnuvada EDO seçildi.

ESL One Birmingham Secret

Secret ESL One Birmingham Final maçlarından kolay bir zafer ile ayrılmadı

Secret ESL One Birmingham turnuvasında Team Secret ve Evil Geniuses arasındaki final maçı heyecan dolu, 52 dakikada 74 ölümün gerçekleştiği bir maç ile başladı. Bu maçın kazananı sadece Michał “Nisha” Jankowski ve Yeik “MidOne” Nai Zheng arasında toplamda gerçekleşen 30 öldürme ve sadece 7 ölüm ile Team Secret oldu.

Fakat 2. oyunda EG kendini toparladı ve 36 dakikalık kolay bir zafer ile 2. oyunun kazananı oldu. 36 dakiak süren oyunda avantajı sürekli elinde tutan EG, 3. oyunda aynı performansı gösteremedi ve 3. oyunu kaybetti.

2-1’lik skor ile EG’nin avantajında olan final maçında 4. maça geçildiğinde, EG elindeki avantajı tutamadı ve Secret durumu 2-2 yaptı. Bu durum, 5. maçın kazananı kim olursa, turnuvanın galibi olacağı anlamına geliyordu.

5. Maçta iki takım da kahraman seçimlerini uzun sürecek bir oyuna uygun şekilde yaptı. Team Secret tarafından Naga Siren, EG tarafından ise Spectre seçimleri yapıldı. İlk 25 dakika durum eşit gitse de, Team Secret bir kaç iyi kapışma ardından avantajı eline geçirdi ve işler EG için iyi gözükmemeye başladı. Secret elindeki avantajı kaybetmeden agresif bir oyun sergiledi ve 39 dakikadan kısa bir sürede maçı kazandı ve turnuvanın galibi oldu. Kendileri birincilik ödülü olan 125,000$ ödül ile evlerine döndü.

Bu haber de ilginizi çekebilir: The International 2019 ödül havuzu 3 haftada 15 milyon dolara yükseldi!

Team Secret’ın alt braket macerası küçümsenecek gibi değildi. Alt brakette OG‘yi 2-0, TNC‘yi 2-1, Gambit Esports‘u 2-0 ve PSG.LGD‘yi 2-1 yenerek finale kalmayı başaran takım, grup aşamasında EG’ye karşı hayal kırıklığına uğratan bir yenilgi almıştı. Fakat elemeler başladığında Secret kendilerinden beklenen performansı göstermeye başladı.

ESL One Birmingham finali Çince platformlar hariç, tüm dillerde eşzamanlı izleyici rekorunu kırdı. Önceki ESL Dota 2 etkinliği izlenme rekoru 2017 yılında ESL One Hamburg’da 272,000 izleyici ile kırılmıştı. ESL One Birmingham 2019 bu sayıyı 290,000‘e yükselterek yeni bir rekora imza attı.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yapabilmek için oturum açmalısınız Oturum aç

Bu Haber Hakkında Ne Düşünüyorsun? Yorum Yaparak Görüşlerini Paylaş!

Popüler

YUKARI