DOTA 2

The International 2019 ödül havuzu 3 haftada 15 milyon dolara yükseldi!

The International 2019 ödül havuzu yeni bir rekora imza attı! 7 Mayıs günü satışa çıkan TI9 Dergisi satışları sayesinde, TI9 ödül havuzu aradan 3 hafta geçtikten sonra 1,600,000$ olan başlangıç noktasından, topluluk katkıları sayesinde sadece 23 gün içinde 15,000,000$’a yükseldi.

Her Mücadele Bileti veya Ek seviye paketinin %25’i direkt olarak The International 2019 ödül havuzuna eklenmekte. Şu anda Dota 2 topluluğu, geçen senenin The International turnuvasında ilk 23 günde ulaştığı ödül havuzu miktarını 3 milyon dolar fark ile geçmiş durumda.

Kaynak: http://dota2.prizetrac.kr/international2019

The International ödül havuzu konusunda her sene yeni bir rekora imza atıyor!

Valve şu anlık TI9 Dergisine sadece ilk Ölümsüz Hazine Sandığını ekledi ve dergide 365. Seviye ulaşıldığında elde edilebilen, Earthshaker’ın “Planetfall” isimli Gizemli seviye eşyasını yayınladı. Valve’ın bu sene TI9 dergisine eklediği kozmetikler Dota 2 topluluğunun beklentisinin üzerine çıkmış gibi görünüyor ve belki de ödül havuzunun bu kadar yükselmesinde en büyük rolü oynayan şey bu kozmetik eşyaların derginin yüksek seviyelerinde yer alıyor olması. The Young Invoker Persona, Acolyte of the Lost Arts gibi özel eşya setleri 305. Seviyede yer alıyorken, Axe Unleashed, Exclusive Bare Kunckle eşyaları 425. Seviyede yer alıyor, ve şimdilik bu kozmetik eşyalar ödül havuzu için mucizeler yaratmış durumda. The International dergisi sahiplerini ayrıca oyun içi bir etkinlik olan “Wrath of the Mo’Rokai” gibi henüz yayınlanmamış olan bir çok özellik ve yenilik bekliyor.

Geçen sene Valve TI8 ödül havuzu ile espor tarihinde yeni bir tarihe imza atmıştı. Turnuvanın sonunda OG takımı beklenmedik şekilde iyi bir performans göstererek 1. Olmuş ve 11,234,158$ ödül ile evlerine dönmüştü. TI8’in toplam ödül havuzu ise 25,532,177$ şeklindeydi ve bunun 23,932,177 doları topluluk tarafından dergi satışları ile toplanmıştı.

Bu habere de göz atmak isteyebilirsiniz: Espor Takımı Nasıl Kurulur?

Dota 2 topluluğunun bu sene yeni bir rekora imza atması için neredeyse 3 ay süresi var. TI9 ana etkinliği 20-25 Ağustos tarihlerinde Çin’in Şanghay şehrinde, Mercedes-Benz arenasında gerçekleşecek.

Acaba The International 2019 ödül havuzu önceki sene gerçekleşen ve şimdilik ödül havuzu konusunda espor tarihinin en büyüğü olma başarısını elinde tutan TI8 ödül havuzu rekorunu kırmayı başarabilecek mi?

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yapabilmek için oturum açmalısınız Oturum aç

Bu Haber Hakkında Ne Düşünüyorsun? Yorum Yaparak Görüşlerini Paylaş!

Popüler

YUKARI