DOTA 2

TI9 Battle Pass Weekend Bundle Bir Günlüğüne 2 Adet Alınabilecek!

Kimse birilerinin haksız olarak ulaşılan ve avantaj sağlayan bir açığı elde edip kullanmasından hoşnut olmaz. Tabii günün sonunda bu avantaj herkese sunulmadıkça. İşte TI9 Battle Pass Weekend Bundle şu anda tam olarak böyle bir durum yaşıyor. Yaşanan bir açığı kullanarak bazı oyuncular hesap başına sadece 1 kere satın alınabilmesi gereken Weekend Bundle’ı 2 kere satın aldı.

TI9 Weekend Bundle Görsel

TI9 Battle Pass Weekend Bundle 26 Haziran’da satışa çıktı ve 1 Temmuz’a kadar satışta kalacak. 178,95₺ fiyat etiketine sahip olan Weekend Bundle’ın içerisinde 120 TI9 Battle Pass leveli, 9 adet Immortal Treasure I, 6 adet Immortal Treasure II ve 3 adet Immortal Treasure III bulunuyor. Valve, 26 – 29 Haziran tarihleri aralığında bazı kullanıcıların hesap başına bir kere alınabilmesi gereken bu ürünün iki kere satın alınabildiğini tespit etti ve bu açığı kapattı. Yaşanılan sorunda insanların “Açığı kullananlar yaptıklarıyla mı kalacak şimdi?” deme durumuna karşı, bu açığı kullananları cezalandırmak yerine, şu ana kadar 1 adet bundle satın alan herkese bir adet daha satın alma imkanı sunmak gibi bir çözüm bulmuş.

Şimdilik insanlar Valve‘ın bunu bilerek yaptığını düşünerek bu durumu biraz eleştiriyor. Twitter üzerinde Valve’ın TI9’un ödül havuzunu genişletip, geçen senenin rekorunu kırmaya dolaylı yoldan katkıda bulunduğu şeklinde yorumlar bolca bulunmakta. Valve bunu bilerek yapmış olsa da, bu durum hem oyuncular için, hem de Valve için kazançlı olduğu için insanlar çok da burun kıvırmıyor, sadece “Güzel pazarlama taktiği Valve!” tarzında yorumlar ile ufak bir eleştiride bulunuyor.

TI9 Battle Pass Weekend Bundle Ödül Havuzunu Bir Anda Uçurdu!

Weekend Bundle satışa çıktığından beri TI9 ödül havuzu kısa sürede büyük oranda arttı. 26 Haziranda satışa sunulan Bundle sonrası ödül havuzu 20 milyon doları aştı. Sonrasında ise üç gün içinde 3 milyon dolar daha artarak, 23 milyonu aştı!

Bu haber de ilginizi çekebilir: The International 2019 ödül havuzu 3 haftada 15 milyon dolara yükseldi!

Tabii Türk oyuncular için fiyatlar biraz tuzlu kaçıyor. Önceki senelerde Battle Pass için Türklere kur indirimi uygulanıp fiyatlar hafifletiliyordu. Valve bu sene ilk defa Battle Pass için Türkiyeye sabit kur fiyatı sunmadı ve aktif dolar kurunu baz alarak fiyatları güncelledi. Haliyle bu durum her ne kadar hoş olsa da, Türk Dota 2 oyuncuları için Battle Pass ve Weekend Bundle hala fiyat olarak oldukça yüksek görünüyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yapabilmek için oturum açmalısınız Oturum aç

Bu Haber Hakkında Ne Düşünüyorsun? Yorum Yaparak Görüşlerini Paylaş!

Popüler

YUKARI