ESPOR HABERLERİ

Türkiye’de Espor Gelişmeleri

Espor Türkiye Gelşimeleri

Dünya ‘da oldukça rağbet gören Espor, her geçen gün ülkemizde de dikkat çekmeye ve gelişmeye devam ediyor. Espor alanında oynanan en popüler oyun platformları; League of Legends, Dota 2, Overwatch, Counter Strike ve Hearthstone olarak sıralanabilir. Espor hakkındaki gelişme ve haberleri yazının devamında bulabilirsiniz.

Espor Türkiye

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin ilk espor merkezi Nonstop Zula Espor Merkezi, 6 aylık bir yapım aşamasının ardından açıldı ve Zula severlere hizmet veriyor. Türkiye ‘deki esporun yeni adresi Nonstop Zula Espor Merkezi, espor profesyonel oyuncuları, bu alanda kendini geliştirmeye çalışan herkesi ve Zula severleri çatısı altında bir araya getiriyor.

NON Stop Zula

2500 metrekarelik bir alana sahip Nonstop Zula Espor Merkezi bünyesinde 500 metrekare deneyim arenası, sekiz tane alıştırma odası, seksen tane oyun ünitesi, teknoloji laboratuvarı, eğitim odaları, canlı yayın olanağı sağlayan reji, VR tecrübe bölgesi, kafe ve aktivite alanları bulunuyor. Türkiye’de espor bilincinin yerleşmesi ve gelişmesi için verilen desteğin 2019 yılında 10 milyon TL olması bekleniyor.

Zula Ligi Şampiyonu

10 takımın katıldığı ve 65 oyuncunun toplamda 90 müsabaka yaptığı Zula Süper Lig 2.sezonun finallerinde 1907 Fenerbahçe, Galatasaray Espor, Games of Future ve Oyun Hizmetleri takımları yarıştı. Nonstop Zula Espor Merkezi ’nde 22-23 Aralık tarihlerinde yapılan Zula Süper Lig finalleri ise, Galatasaray Espor ‘un şampiyonluğu ile sonuçlandı.

Zula Süper Lig

Galatasaray Espor’un şampiyonluk serüvenine en çok katkıyı sağlayan Koko, lig sürecinin en değerli oyuncusu oldu. W4siLi ise en iyi taarruz oyuncusu olarak dikkatleri üzerine çekti. Finallerin en değerli oyuncusu tecrübesini oyununa yansıtan Vons oldu. Karşılaşmalarda en çok M468, AUG A3 ve AWP silahları tercih edildi. En çok yarışılan haritalar ise Gaziantep mülteci kampı, düğün salonu ve Çin bahçesi oldu.

Paycell Zula Yeni Yıl Bireysel Turnuvası

Paycell Zula

Espor heyecanını doyasıya yaşamak 2000 TL para ödülü ve 2.000.000 ZA hediye şansını kazanma fırsatının olduğu Paycell Zula Yeni Yıl Bireysel Turnuvası, Türkiye ‘nin ilk espor merkezi Nonstop Zula‘da 29 Ocak ‘ta düzenlenecek. Bu turnuvaya katılmak ve heyecana ortak olmak için hesap.zulaoyun.com adresinden kayıt olarak bilet alınabilir.

TESFED Zula Türkiye Kupası

TESFED Zula Türkiye

Türkiye ’nin en iyi 16 Zula ekibi TESFED Zula Türkiye Kupası için 26-27 Ocak tarihlerinde Nonstop Zula Espor Merkezi ‘nde karşı karşıya geliyor. Tek maçlı eleme sistemine göre BO3 formatı üzerinden gerçekleşecek turnuvanın büyük ödülü ise 250.000 TL. Zula Süper Lig ‘deki 10 takımın direkt olarak katılım sağlayacağı turnuvanın eşleşmeleri Nonstop Zula Espor Merkezi ’nde yapılacak fikstür çekimi ile belli olacak.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yapabilmek için oturum açmalısınız Oturum aç

Bu Haber Hakkında Ne Düşünüyorsun? Yorum Yaparak Görüşlerini Paylaş!

Popüler

YUKARI