DOTA 2

Valve Auto Chess Bileti Satışına Başladı!

Dota 2 Auto Chess

Valve, Auto Chess’in kendilerine ait bir versiyonu üzerinde çalışacağını açıkladığında ayrıca orjinal modun yapımcıları olan Drodo Studio’yu da desteklemeye devam edeceğini söylemişti. Yakın zamanda Valve bu konuda ilk adımlarından birini attı ve Dota 2’nin oyun içi mağazasında ‘Auto Chess Bileti’ satışına başladı. 0.99$ (5.95₺) fiyat ile mağazada satışa sunulan bu bilet sayesinde oyuncular Auto Chess modunda bazı ayrıcalıklara sahip olabiliyorken, bir yandan da modun yapımcılarına destekte bulunmuş oluyor.

Oyuncular 0.99$ (5.95₺) ödeyerek 1 aylık bilet satın alabiliyor. Biletin sağladığı ayrıcalıklardan ilki Auto Chess modunda anında aktif hale gelen “Baby Roshan” kurye kozmetiği. İkinci kozmetik özellik ise oyuncu avatar çerçevesinin altın renkli bir kaplamaya sahip olması. Oyun içinde “bullet chat” adıyla geçen, ekran ortasından kayarak geçen yazılar da aynı şekilde altın renkli bir hal alıyor. Ayrıca oyun içinde satranç taşlarını temsil eden kahramanlarınızdan biri rakip kuryeye hasar verdiğinde, saldırılarınız da altın rengi efektlere sahip oluyor. Anlayacağınız, bileti satın aldığınız anda bir nevi her taraf altın kaplamalar ile dolup taşıyor.

Bilet ayrıca oyuncuların günlük olarak modu oynamasını da teşvik etmiş oluyor. Günlük olarak, her ilk 3 sıradan birinde oyunu bitirdiğinizde oyun size fazladan 5 şeker veriyor. (1, 2 ve 3.lük pozisyonlarının her biri için birer kere, toplamda günlük 15 adet şeker şeklinde). Günlük olarak arka arkaya kazandığınız her 1.liğiniz ile, bu ödül 5 şeker daha eklenerek artıyor. Bu şekerleri oyun modu için kozmetikler kazanabileceğiniz slot makinası üzerinde kullanabiliyorsunuz.

Bu haber de ilginizi çekebilir: The International 2019 ödül havuzu 3 haftada 15 milyon dolara yükseldi!

Auto Chess Bileti satın alanlar hangi Dota 2 kahramanının ekleneceğine karar verebiliyor!

Auto Chess Bileti sahiplerine kozmetikler dışında sağlanan bir diğer imkan ise, Auto Chess moduna eklenecek olan sonraki kahramanın hangisi olacağına oy verebilme imkanı. Bunun yanında modda hali hazırda bulunan kahramanlardan hangilerinin buff veya nerf alması gerektiği konusunda da oy kullanabiliyorsunuz. Böyle bir biletin duyurusu, oyun modunun ücretsiz kalmaya devam edeceğinin bir işaretçisi sayılabilir.

Auto Chess Pass 0.99$(5.95₺) fiyatı nedeniyle pek de büyük bir şey değilmiş gibi görünebilir fakat, bu Valve ve modun yapımcıları olan Drodo Studio arasındaki ilişkinin sadece başlangıcı. Modun çıkışından bir süre sonra kendisine Valve tarafından adanmış sunucular sunulmuştu. Bunun dışında firmalar arasındaki işbirliği çoğunlukla perde arkasında gerçekleşen hata düzeltmeleri gibi şeyler ile gerçekleşmişti. Şimdilik Auto Chess Pass gelecekte karşılaşılabilecek bir çok heycan verici yeni içeliğin kapılarını aralamış gibi duruyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yapabilmek için oturum açmalısınız Oturum aç

Bu Haber Hakkında Ne Düşünüyorsun? Yorum Yaparak Görüşlerini Paylaş!

Popüler

YUKARI