HABERLER

Yeni Game of Thrones Oyunu Geliyor!

HBO’nun milyonlarca kişi tarafından ilgiyle takip edilen ve izlenen popüler dizisi Game of Thrones‘u, yeni bir oyununu hayranlarıyla buluşturmak için Çin’in en büyük medya kuruluşu ve oyun firması Tencent çalışmalara başladı. Tartışmasız en popüler oyunlardan biri haline gelen PUBG Mobil’in dağıtıcısı Tencent, dizinin Çin’deki dağıtıcısı konumuna gelmişti. Game of Thrones: Winter is Coming adıyla piyasaya sürülecek oyunun yazılım geliştiriciliğini ise Çin’in önde gelen oyun geliştiricisi ve yayıncısı Yoozoo üstlenecek. Oyunun karakterleri ve topografyası, Yazoo’nun ünlü oyun tasarımcıları tarafından hazırlanacak. Yazoo Başkan Yardımcısı Liu Wangqin, “Oyunu kültürüne ve itibarına değer veriyoruz. Derinlemesine araştırma ve sektördeki lider teknolojimiz sayesinde, serinin hayranlarına beklentilerini karşılayacak bir oyun getirmeyi amaçlıyoruz” şeklinde iddialı bir açıklama yaparak dikkatleri üzerine çekti.

Game of Thrones Oyunu Ne Zaman Piyasaya Sürülecek?

GoT Akgezenler

Yoozoo, Warner Bros ile stratejik bir işbirliği için HBO lisansı altında Game of Thrones mobil oyun yapma haklarını güvence altına aldı. Oyunun çıkış tarihi ile ilgili kesin bir bilgi verilmese de Yoozoo Games, HBO lisansı altında Warner Bros. Interactive Entertainment tarafından resmi lisanslı Game of Thrones: Winter is Coming oyununun 2019 baharında piyasaya sürüleceğini açıkladı. Şu an test aşamasındaki oyunun, yapılan açıklamadan yola çıkarak dizinin 8.sezonu ile paralel olarak piyasaya sürüleceği tahmin ediliyor. Dizinin çıkış tarihlerine denk gelmesi ile oyun popülerliğinin de artarak yaygınlaşması bekleniyor. PUBG Mobile oyununun dağıtıcısı olarak büyük başarı elde eden Tencent, Game of Thrones: Winter is Coming oyunu için de aynı başarıyı sergilemeyi hedefliyor.

GoT: Winter is Coming Oyunu Hakkında

GoT Oyunu Hakkında

Avrupa’nın en büyük oyun konferansı olan Gamescom 2019, oyunun ilk görünümünü belirleyecek. Oyun, Eddard Stark’ın ölümünün hemen ardından başlıyor. Oyuncular, hırslı birer Westeros lordu olarak insanların savaşın acımazlığından ve Yedi Krallık’taki anlaşmazlıkları bitirmeye çalışacak. Oyuncular, dizinin ana karakterlerini kontrol edip takımlarına katarak, dizideki popüler yerlere gitme imkanına sahip olacak. Oyunculara evler inşa edebilme, kaleleri özelleştirme, bölgeleri genişletebilme, orduları eğitebilme ve Westeros’un tarihi boyunca ilerleme imkanlarını sunacak bir strateji oyunu olarak tasarlanıyor. Ayrıca, oyuncular arkadaşlarıyla takım kurabilecek ve diğer oyunculara karşı savaş yapabilecekler.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yapabilmek için oturum açmalısınız Oturum aç

Bu Haber Hakkında Ne Düşünüyorsun? Yorum Yaparak Görüşlerini Paylaş!

Popüler

YUKARI