HABERLER

Yenilenmiş Mordekaiser Nerf Duvarına Erken Tosladı!

Yeni Mordekaiser uzun süre aynı güçte kalmayacaktı, bu kesin bir gerçek. Yenilenmiş haliyle Mordekaiser oyuna geleli çok uzun bir süre geçmeden oyuncuların beklemediği derecede güçlü bir üst koridor kabadayısı haline geldi. Fakat Mordekaiser yenilenmiş halinin getirdiği gücü dolayısıyla nerf duvarına erken tosladı!

Yenilenmiş Mordekaiser şampiyon görseli

Yenilenmiş Mordekaiser üst koridorun en iyisi haline gelmişti!

9.11 Yamasında OP.GG üzerinde Mordekaiser üst koridor şampiyonları arasında 42. sırada yer alıyordu. Peki ya 9.12 yaması? 1. sırada! %54 kazanma oranı ve %13 seçilme oranı ile yenilenmiş Mordekaiser hem seçilme konusunda popüler, hem de kazanma oranında en yüksek başarıya sahip olan üst koridor şampiyonu.

Bu büyük yükseliş yüzünden, Riot Games‘in baş oyun tasarımcısı Mark Yetter perşembe günü Mordekaiser için “ufak bir nerf yaması” geleceğini açıkladı. LoL Oyun tasarımcısı John Frank 14 Haziran günü bu değişikliklerin neler olacağını Twitter üzerinden açıkladı.

Mordekaiser için Uygulanacak Nerfler

  • Taban saldırısı: 65’den > 61’e düşecek.
  • Taban zırh oranı: 39’dan > 37’ye düşecek.
  • Seviye başına büyü direnci artışı: 1.5’den > 1.25’e düşecek.
  • Seviye başına zırh artışı: 4’den > 3’e düşecek.
  • Pasif – Karanlık Azap hasarı: 1-18 seviyelerinde 10-35.5’den(hedefin azami can oranının %1 – 6,1’i) > 1-18 seviyelerinde 8-25’e düşecek
  • Pasif – Karanlık Azap Hareket Hızı oranı: 1-6 seviyelerinde %5-10’dan > 1/6/11 seviyelerinde %3/6/9’a düşecek
  • Ölüler Alemi yeteneğinin görsel efektleri artık hedef öldürüldükten sonra yeni bir hedef Ölüler Alemi’ne getirilinceye kadar ekranda kalmıyor.

Gelen nerfler geniş kapsamlı olacak. Mordekaiser daha düşük hasar ve zırh ile başlayacak. Seviye başına daha az büyü direnci ile zırh artışı alacak. Ayrıca pasifi önemli derecede daha az hasar verecek ve daha az hareket bonusu sağlayacak.

Bu haber de ilginizi çekebilir: League of Legends Auto Chess Modu Geliyor!

Yenilenmiş Mordekaiser için yapılan nerf yaması ile amaçlanan şey onu daha kırılgan yapmak ve üst koridordaki popülaritesini azaltmak, özellikle diğer yüksek sağlık puanına sahip rakiplere karşı. Artık bir kabadayı misali rakiplerini üst koridordan uzaklaştırma trendi sona erebilir, fakat buna rağmen oyun stili ve sinerjisi aynı şekilde kalacak gibi duruyor.

Şu anda oyuncuların akıllardaki merak konusularından biri ise, Mordekaiser’in profesyonel alanda nasıl performans göstereceği. League of Legends espor ligleri 9.12 yamasına geçiş yaptığında, oyuncuların bu merakı giderilecek.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yapabilmek için oturum açmalısınız Oturum aç

Bu Haber Hakkında Ne Düşünüyorsun? Yorum Yaparak Görüşlerini Paylaş!

Popüler

YUKARI